Aktualności i ogłoszenia


Praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią
Szczegóły pod linkiem

http://www.wetgiw.gov.pl/files/4740_Praktyczne_wskazowki_dla_rolnikow-koniecznosc_uboju_poza_rzeznia_zw._gospodarskich_kopytnych-ulotka%20opracowana%20w%20DBZiW_MRiRW.pdf


INFORMACJA DLA OSÓB WYJEŻDŻAJĄCYCH POZA UNIĘ EUROPEJSKĄ
W dniu 1 sierpnia br. na stronach internetowych Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) ukazało się powiadomienie o wystąpieniu przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Ukrainy, w obwodzie zaporoskim, w miejscowości Komyshuvatka. Przypadek wykryto w gospodarstwie prywatnym utrzymującym trzodę chlewną. Prawdopodobne przeniesienie choroby nastąpiło poprzez żywność przywiezioną z Federacji Rosyjskiej przez osoby przebywające tam na wakacjach. Ukraińskie władze weterynaryjne powzięły wszelkie środki ostrożności w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się choroby na terytorium Ukrainy.
 
W związku z powyższym, Główny Lekarz Weterynarii przypomina o surowych procedurach dotyczących wprowadzenia niektórych produktów pochodzenia zwierzęcego do UE. Więcej szczegółów pod linkiem:

http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=szczegoly&m_id=33&kat_id=1515

Przywożona żywność zawierająca produkty pochodzenia zwierzęcego może zawierać patogeny powodujące niektóre choroby zakaźne zwierząt, w tym afrykański pomór świń.


Nie pozwólmy, aby zakaźne choroby zwierząt przedostały się do UE!
 
 
POBIERZ ULOTKĘ [PDF 420kb]


Treść wprowadził(a): [brak danych], 2012-10-06 10:34:00
Treść wytworzył(a): [brak danych], 1970-01-01 01:00:00
Poprzednia wersja dokumentu z dnia:2012-10-06 10:33:00

Napisz do nas

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]